Róża Queen Elizabeth

Róża Queen Elizabeth

Rewelacyjna róża na żywopłoty. Liście błyszczące, zielone. Kwiaty intesywnie różowe, długotrwałe. Odmiana odporna na choroby i niesprzyjające warunki. Krzew obficie kwitnący. Wys.130 cm.
Lilia Cannes

Lilia Cannes

Lilia Cannes wyrasta do 120 cm wysokości, ma kwiaty koloru pomarańczowego, brunatno nakrapiane, zebrane w grona po 10. Stosowana jako kwiat cięty na rabaty. Zaleca się okrywanie na zimę. Wymaga stanowiska słonecznego.
Malina żółta Poranna Rosa

Malina żółta Poranna Rosa

Odmiana tej maliny jest chętnie sadzona przez działkowców z uwagi na duże, smaczne, kuliste i wyjątkowo aromatyczne owoce koloru żółtego.
Smagliczka skalna

Smagliczka skalna

Smagliczka skalna jest jedną z najczęściej uprawianych roślin o zwartym pokroju i żółtozłotych kwiatach. Osiągające 30 cm wysokości byliny kwitną w okresie od kwietnia do maja. Idealnie nadaje się do obsadzania skalniaków oraz rabat bylinowych.
Guzikowiec zachodni

Guzikowiec zachodni

Guzikowiec zachodni to urokliwy i ciekawy krzew, dorastający do 1,5 metra wysokości.
Niezwykłą cechą tej rośliny są główkowate kwiatostany, o średnicy 3 centymetrów, pojawiające się pod koniec lipca. Kwiaty doskonałe do bukietów i innych kompozycji kwiatowych.
Pomponikowaty, oryginalny wygląd kwiatów w połączeniu z kulistym pokrojem krzewu czyni z tej rośliny okaz wart posiadania.
Jesienią krzew okrywa się prześlicznymi bordowo-brązowymi owocami.
Krzew odporny na mróz. Doskonały na stanowiska słoneczne, o wilgotnej, piaszczysto-gliniastej, obojętnej glebie.
Cantedeskia Mango

Cantedeskia Mango

Piękny ozdobna roślina o wonnych kwiatach. Posiada strzałkowato-sercowate liście intesywnie zielone. Roślina uprawiana z przeznaczeniem na kwiat cięty, osiąga wysokośc do 50 cm.
Lobelia lśniąca Elmfeuer

Lobelia lśniąca Elmfeuer

Bardzo ładna odmiana o czerwonych, kłosowatych kwiatostanach. Łodygi wzniesione, zaczerwienione. Pędy gęsto pokryte przebarwionymi na czerwono liśćmi. Wyrasta do 1,2 metra. Kwitnie w drugiej połowie lata.
Turzyca Buchanana

Turzyca Buchanana

Jedna z najbardziej dekoracyjnych odmian turzyc, o liściach czerwonawo zabarwionych, sprawiających wrażenie zasychających. Najlepiej rośnie na glebie świeżej, wilgotnej. Doskonale wygląda sadzona pojedynczo w ogrodzie żwirowym. Zimą wymaga zabezpieczenia przed mrozem.
Żurawka krwista

Żurawka krwista

Kępiasta bylina o okrągłych, sercowatych liściach. Dobrze prezentuje się w ogrodzie skalnym. Posiada delikatne różowe kwiaty, doskonale prezentujące się na tle bordowych liści. Wymaga żyznej, przepuszczalnej, wilgotnej gleby o odczynie obojętnym.
Tojeść

Tojeść

Piękna ozdobna roślina, wyrasta do 80-120 cm. Liście naprzeciwległe, wąskie lub jajowate. Kwiatostany wyrastające parami z kątów górnych liści. Kwiaty wabią motyle.